Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: ONSI.TV  (Przeczytany 43589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

żwirek

• Gość
Odp: ONSI.TV
« Odpowiedź #160 dnia: 17 Wrzesień 2010, 09:48:33 »
A w ogóle - po co wam niektórym wiedzieć, kim dana osoba jest? ehh...
...no litości, Fasola! Przecież ciekawość to jedna z cech charakterystycznych Waszej społeczności. Wszyscy muszą wszystko o wszystkich wiedzieć ;)

A ty lepiej wcale nic tu nie komentuj w takim stylu (w stylu ‘gburowaty warszawiak’ )
...z "gburowatym", to się zgadzam, ale masz coś do Warszawiaków, czy to tylko kompleks małego miasta? :)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2010, 09:50:43 wysłana przez żwirek »

deidre

• Gość
« Odpowiedź #161 dnia: 17 Wrzesień 2010, 10:03:13 »

...no litości, Fasola! Przecież ciekawość to jedna z cech charakterystycznych Waszej społeczności. Wszyscy muszą wszystko o wszystkich wiedzieć ;)

Waszej??? Zdzwilam sie...
A Twojej nie?, sam tez ciekawski jestes... i to jak!
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2010, 10:05:38 wysłana przez deidre »

żwirek

• Gość
« Odpowiedź #162 dnia: 17 Wrzesień 2010, 10:19:40 »
...no jak?  :shock:
...fakt, chcę poznać Kulturę Głuchych i język, ale nie koniecznie chcę wiedzieć, że Bronek pochodzi z Lublina i jego ciotka jest rencistką  :lol:
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2010, 10:24:30 wysłana przez żwirek »

deidre

• Gość
« Odpowiedź #163 dnia: 17 Wrzesień 2010, 10:58:26 »
czyli Twoja ciekawosc jest lepsza od Naszej ciekawosci ;)

żwirek

• Gość
« Odpowiedź #164 dnia: 17 Wrzesień 2010, 11:49:22 »
...nie, nie jest lepsza, tylko jest inna :)
...a jeśli chodzi o ciekawość, to chłopak miga za taką samą stawkę jaką oferujecie Waszym przyszłym redaktorom?  :lol:
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2010, 11:50:56 wysłana przez żwirek »

deidre

• Gość
« Odpowiedź #165 dnia: 17 Wrzesień 2010, 12:22:23 »
wybacz, ale wynagrodzenia nie sa sprawa jawna, kazdy Ci to powie i ile kto bedzie zarabial, nie Twoj interes, nie z Twoich podatkow to idzie :P
BTW a Ty chociaz placisz podatki?

żwirek

• Gość
« Odpowiedź #166 dnia: 17 Wrzesień 2010, 12:37:06 »
...pytanie było jasne i proste. Oczekiwałem jedynie odpowiedzi "TAK" lub "NIE"  :)
...płacę

deidre

• Gość
« Odpowiedź #167 dnia: 17 Wrzesień 2010, 14:05:22 »
tak, az taki sprytny nie jestes :P
Wiadomo, ze na portalu bylo ogloszenie na redaktorow i oferta wolontariatu, wiec nie ma wynagrodzenia, a w Twoim niby to sprytnym pytaniu chciales sie dowiedziec czy nowy prezenter zarabia u nas czy robi to free.
Widzisz to tez nie Twoja sprawa i szkoda ze tego nie mozesz zrozumiec.

Wiec ta Twoja ciekawosc wcale nie jest inna od "Naszej", ktos to juz pisal na deaf, ze nie ma nieslyszacych, Gluchych, slaboslyszacych i slyszacych sa "dobrzy i zli".

żwirek

• Gość
« Odpowiedź #168 dnia: 17 Wrzesień 2010, 14:18:24 »
tak, az taki sprytny nie jestes :P
a w Twoim niby to sprytnym pytaniu chciales sie dowiedziec czy nowy prezenter zarabia u nas czy robi to free.
...i znowu mnie nie rozgryzłaś, ponieważ tak na prawdę wystarczyło nie odpowiadać  :lol:
...a w swoim sprytnym pytanku wcale nie byłem ciekawy czy zarabia, czy nie.
...w tym przypadku pomyliłaś ciekawość z kąśliwością, a wolontariat z naiwnością  :?
...a z tą moją, a Waszą ciekawością, to proszę Cię dziewczyno: nie postrzegaj mnie przez swój pryzmat.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2010, 14:23:22 wysłana przez żwirek »

deidre

• Gość
« Odpowiedź #169 dnia: 17 Wrzesień 2010, 14:25:13 »
sam sobie wyrobiles opinie kasliwego a nie ciekawego, wiec teraz nie szokuj sie  :shock:

żwirek

• Gość
« Odpowiedź #170 dnia: 17 Wrzesień 2010, 14:53:58 »
...a więc reasumując: mam gdzieś czy jest na etacie, czy nie. W tym przypadku jestem ciekawy, czy ktoś go dyma na kasę, podpierając się pięknym słowem "wolontariat",czy nie. To wszystko
...no juz bardziej dosadnie nie potrafię napisać  8)

...dobra, a teraz idę się emocjonalnie przygotować, bo jutro w Warszawie będzie się działo. Oj, będzie się działo!
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2010, 14:57:08 wysłana przez żwirek »

Offline Meganuś

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #171 dnia: 17 Wrzesień 2010, 17:55:08 »
Ja rozumiem watpliwosci, nowa osoba, ludzie przyzwyczajeni do sonne, ale urozmaicenie tez jest potrzebne. Znam Pawła od dawna i wiem ze dołoży starań aby wiadomości byly jak najlepiej opracowane i przekazane.

Nie zgadzam się z tobą. Deidre naprawdę nie masz szacunku do poprzednicy czyli Doris i Molly. One zaczynały się pierwotne i od początku. Ludzie przyzwyczajenie nie tylko do Sonne ale też należy pamietać że istniały Doris i Molly. Mnie wkurza że są pominęci. To całkowicie brak szacunku!

Prawdę mówiący wolę Pawła niż sonne. Paweł fajnie i proste miga.

A mam pytanie dlaczego nie ma napisów? Zawsze były napisy. Brak napisy mi odechciewa oglądać onsi.tv.

Offline aralka

• Dumna Głucha :)
  • Moderator
  • Deaf
  • Bojownik o słuszności PJM nad SJM!
« Odpowiedź #172 dnia: 17 Wrzesień 2010, 18:18:54 »
Meganuś, a po co ci napisy, jak są na migi?
Sama przyznałaś, że wg ciebie, Paweł lepiej miga, to na co ci  napisy?
UP: Opus 2 / w stanie spoczynku od kwietnia 2010r.
UL: Phonak Supero 412 / coś się: albo psuje, albo wracam do swojej prawdziwej natury, takiej,  jaka się urodziłam: czyli głucha całkowice, o! :)

"Piękna i wspaniała jest mowa rąk. Bóg nam ją dał po to, aby mogły przemówić nasze dusze" - Romano Guardini

Kocham być Głuchym!
Dziękuję Ci, Tato, za ten gen :D

Offline Misia

• Buntowniczka z wyboru
  • Deaf
  • tfaldym tseba być a njy mientkim :P
    • ;)
« Odpowiedź #173 dnia: 17 Wrzesień 2010, 19:21:09 »
No własnie, lecąc za Aralką, dalej idziemy:

to przeciez TV   D L A   Głuchych, więc o co kaman, Meganuś?
'Nie można tworzyć czegoś, czego nie ma, bo jest tylko to, co jest'...

deidre

• Gość
« Odpowiedź #174 dnia: 17 Wrzesień 2010, 22:00:22 »
Ja rozumiem watpliwosci, nowa osoba, ludzie przyzwyczajeni do sonne, ale urozmaicenie tez jest potrzebne. Znam Pawła od dawna i wiem ze dołoży starań aby wiadomości byly jak najlepiej opracowane i przekazane.

Nie zgadzam się z tobą. Deidre naprawdę nie masz szacunku do poprzednicy czyli Doris i Molly. One zaczynały się pierwotne i od początku. Ludzie przyzwyczajenie nie tylko do Sonne ale też należy pamietać że istniały Doris i Molly. Mnie wkurza że są pominęci. To całkowicie brak szacunku!

A mam pytanie dlaczego nie ma napisów? Zawsze były napisy. Brak napisy mi odechciewa oglądać onsi.tv.

Od konca stycznia migała sonne, wiec o niej wspomnialam, nie świadczy to o braku szacunku...
Ja od lutego reaktywowalam sie w ONSI, wiec pisalam bardziej za siebie - moze dla uscislenia - JA sie przyzwyczailam ze miga Sonne. Tyle koniec kropka

Offline bryła.

• Deaf
  • Maniakalna fanka 30 Seconds To Mars.
    • Photoblog.
« Odpowiedź #175 dnia: 18 Wrzesień 2010, 21:51:31 »

To w końcu zacznij uczyć się j. migowy! To nie będziesz miała z tym problemów. :lol:  I będzie Ci przyjemnie oglądać, patrząc na migi 8)
To jest piosenka... zatytułowana „The Kill”. Ale nie bój się – to miła piosenka. O utracie świadomości.

Jared Leto.

Offline Darwaw

• Deaf
    • www.wawreniuk.pl
« Odpowiedź #176 dnia: 19 Wrzesień 2010, 10:30:24 »
Jednak napisy też są potrzebne - np właśnie do nauki migowego, czyta się tekst i patrzy się co miga osoba. Nie można się zamykać tylko na krąg odbiorców migających.

Offline aralka

• Dumna Głucha :)
  • Moderator
  • Deaf
  • Bojownik o słuszności PJM nad SJM!
« Odpowiedź #177 dnia: 19 Wrzesień 2010, 10:38:30 »
Raz na zawsze to napiszę:

ONSI.TV nie służy do nauki migowego!
jak chcą się uczyć PJM - są kursy. Wystarczy odpowiednio popytać.
a oglądając ONSI.TV to można tylko podszkolić swój PJM, ale bez napisów,
inaczej niczego się nie osiągnie, bo skupia się więcej na napisach.
To jest to samo, jak chodzisz na angielski do osoby natywnej, gdzie wsyztsko jest napisane po angielsku - to tu będziesz domagał się textów po polsku?

a słyszący mają swoją telewizję, Wiadomości, Telexpress. A ONSI.TV to tylko wiadomości w innym języku, dla innych odbiorców. Więc na co powtórka dla słyszących?
UP: Opus 2 / w stanie spoczynku od kwietnia 2010r.
UL: Phonak Supero 412 / coś się: albo psuje, albo wracam do swojej prawdziwej natury, takiej,  jaka się urodziłam: czyli głucha całkowice, o! :)

"Piękna i wspaniała jest mowa rąk. Bóg nam ją dał po to, aby mogły przemówić nasze dusze" - Romano Guardini

Kocham być Głuchym!
Dziękuję Ci, Tato, za ten gen :D

Offline Couture

• Deaf
« Odpowiedź #178 dnia: 19 Wrzesień 2010, 19:14:41 »
A osoby ogluchle?
Czy one maja telewizje?

Offline necia

• Oceaniczna
  • brak shut
  • Deaf
« Odpowiedź #179 dnia: 19 Wrzesień 2010, 20:39:10 »
A osoby ogluchle?
Czy one maja telewizje?

Zależy na jaką formę komunikacji są one nastawione.