Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Test gimnazjalny  (Przeczytany 2873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline natalia

• Deaf
Test gimnazjalny
« dnia: 22 Kwiecień 2009, 16:22:26 »
Dziś odbył się test gimnazjalny. Przygotowano arkusze oddzielnie dla słyszących (http://slimak.onet.pl/_m/matury/gimnazjum/GH_1_092.pdf) i niesłyszących (http://slimak.onet.pl/_m/matury/gimnazjum/GH_7_092.pdf).
Co myślicie o tym?? Czy powinno być oddzielnie a może jednakowe dla wszystkich??

Offline Milcia

• Deaf
Odp: Test gimnazjalny
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2009, 22:35:43 »

Offline dianda

• Deaf
  • Życie na tym świecie wymaga odwagi
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2009, 22:40:34 »
test dla niesłyszaków jest śmieszny. nie powinno być podziału. kiedyś nie było i jakoś szło...

jeśli chodzi o maturę (a to inny temat) - to się nie będę wypowiadała :P. Nie mniej jednak testy gimnazjalne powinny być RÓWNE. Pomijając zadania z wymową, bądź werbalne.

Offline Milcia

• Deaf
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwiecień 2009, 00:56:45 »
test dla niesłyszaków jest śmieszny. nie powinno być podziału. kiedyś nie było i jakoś szło...
(...) Nie mniej jednak testy gimnazjalne powinny być RÓWNE. Pomijając zadania z wymową, bądź werbalne.

Jeśli nauczyciele są w stanie DOBRZE uczyć takich osób jak my - oczywiście. Ale teraz równi jak oni? - w mojej klasie nikt by ... :(
Zależy od nauczania nauczyciela. Takie jest moje zdanie...

Offline beatrix

• Deaf
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2009, 08:26:54 »
Dianda masz rację... Milcia również. To wszystko zależy od tego jakie jest grono pedagogiczne, i ten zaniżający poziom nauczania i cholerny brak PJMU, polskiego języka migowego..

Ja już 3 dzień nie śpię, bo mego bliskiego brat głuchy ma egzaminy gimnazjalne i tak się boję .. Choć dostałam od niego wiadomość, że trudności mial ze zrozumieniem :/ i po co ten oralizm i SJM u niego w szkole jak nikt nie rozumie :/... Widzę na własne oczy jak się rozwija on a jak rozwijają się pozostali głuchych rodziców :/