Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Podwyżka renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego od 1 marca 2010  (Przeczytany 15482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CoJak

• Deaf
Odp: Podwyżka renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego od 1 marca 2010
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Marzec 2010, 01:27:44 »
tu macie wyjasnienie i odpowiedz...

http://www.pzn.org.pl/porady/46-swiadczenia-emerytalno-rentowe/367-dodatek-pielegnacyjny-i-zasilek-pielegnacyjny.html
Lenka to jest inne świadczenie niż wasze choć podobne. Te świadczenia wypłaca ZUS, i świadczeniobiorcy już otrzymali podwyżke 20zł już rok temu. A wasze świadczenia 153zł  są z MOPS lub z GOPS i pierwotnie rząd planował  podwyżke od listopada 2010r, ale ktoś interweniowal (chyba RPO) że to niesprawiedliwe i zgodzono się na podwyżke od 1 marca 2010r w takiej samej wysokości jak ze ZUS. Podwyżka powinna być już rok temu, czyli jest strata w wysokości 12 x 20 = 240zł. No ale rząd zaslanial się pustą kasą w budżecie.
"Głupi i mądrzy ludzie są nieszkodliwi, tylko półgłówki są niebezpieczni."

Johannn Wolfgang Goethe

Offline mlxenia

• Deaf
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2010, 10:12:35 »
Hmm..... Mówisz?

Offline FasOlkaa

• Mamuśka x:)
  • Deaf
    • Blog
  • Obserwowany
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Marzec 2010, 13:12:41 »
Renta socjalna faktycznie wzrosła. Na rękę było 504,04 zł, a teraz jest 526,88 zł.

Zasiłek mam pod koniec marca, zobaczymy x;) Od urzędu dzielnicy. No no x:)
NIKT NIE MA PRAWA MI MóWIć, JAK MAM żYć, BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE!

Offline mlxenia

• Deaf
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Marzec 2010, 13:40:17 »
Również dostałam dziś rentę z taką kwotą, jaką podała fasolka..

Offline CoJak

• Deaf
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Marzec 2010, 14:39:07 »
Od 1 marca br nie bedzie żadnych podwyżek (20 zł)  do zasiłku pielegnacyjnego 153zl otrzymywanego z gmin. Podwyżka 20 zł bedzie dopiero od 1 listopada br. Taka jest decyzja rządu pod przewodnictwem PO z powodu "brakującej kasy w budżecie".

Johannn Wolfgang Goethe

Offline Milcia

• Deaf
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Marzec 2010, 14:41:25 »
Od 1 marca br nie bedzie żadnych podwyżek (20 zł)  do zasiłku pielegnacyjnego 153zl otrzymywanego z gmin. Podwyżka 20 zł bedzie dopiero od 1 listopada br. Taka jest decyzja rządu pod przewodnictwem PO z powodu "brakującej kasy w budżecie".

Jakies zrodlo ?

Offline CoJak

• Deaf
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Marzec 2010, 14:56:48 »
Mój znajomy dziś otrzymał z gminy  zas. pieleg. w wysokości 153  bez podwyżki.

Johannn Wolfgang Goethe

Offline aralka

• Dumna Głucha :)
  • Moderator
  • Deaf
  • Bojownik o słuszności PJM nad SJM!
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Marzec 2010, 15:05:11 »
to na jakiej podstawie twierdzisz, że dopiero od 1 listopada będzie podwyżka?
co z tego,że znajomy twój otrzymał z gminy. podaj źródło.
a ja myślę, że lepiej jest poczekać do kwietnia.
UP: Opus 2 / w stanie spoczynku od kwietnia 2010r.
UL: Phonak Supero 412 / coś się: albo psuje, albo wracam do swojej prawdziwej natury, takiej,  jaka się urodziłam: czyli głucha całkowice, o! :)

"Piękna i wspaniała jest mowa rąk. Bóg nam ją dał po to, aby mogły przemówić nasze dusze" - Romano Guardini

Kocham być Głuchym!
Dziękuję Ci, Tato, za ten gen :D

Offline mlxenia

• Deaf
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Marzec 2010, 16:23:29 »
Właśnie wyczytywałam gdzieś, że podwyżka będzie od 1 listopada. Nie pamiętam niestety, gdzie to czytałam? :/

Offline CoJak

• Deaf
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marzec 2010, 16:37:34 »
to na jakiej podstawie twierdzisz, że dopiero od 1 listopada będzie podwyżka?
co z tego,że znajomy twój otrzymał z gminy. podaj źródło.
a ja myślę, że lepiej jest poczekać do kwietnia.
Aralka, mój znajomy uprzednią podwyżke dostał 20 marca. Dziennikarze pokręcili z tą informacją o podwyżkach. Zawsze tak jest że jak zbliża się jakaś podwyżka emerytalna, czy w zasiłkach to media dużo o tym trąbią, szczególnie na str 240 dla niepełnosprawnych telegazety II PR. Obecnie panuje tam cisza na ten temat.

Johannn Wolfgang Goethe

Offline aralka

• Dumna Głucha :)
  • Moderator
  • Deaf
  • Bojownik o słuszności PJM nad SJM!
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Marzec 2010, 17:42:49 »
hmmm, CoJak, czemu nie wykleiłeś tu linka, którego wysłałeś mi na PW?
sorry, ale tak nie może być, skoro tak napisałeś, to podawaj publicznie linki.

poza tym, CoJak, przeczytaj jeszcze raz: 1 listopada tak, ale 2009r. przeczytaj, kiedy ten artykuł się pojawił.

niepotrzebne posty pousuwać, by ludziom nie mieszać w głowie, by się nie pogubili.
UP: Opus 2 / w stanie spoczynku od kwietnia 2010r.
UL: Phonak Supero 412 / coś się: albo psuje, albo wracam do swojej prawdziwej natury, takiej,  jaka się urodziłam: czyli głucha całkowice, o! :)

"Piękna i wspaniała jest mowa rąk. Bóg nam ją dał po to, aby mogły przemówić nasze dusze" - Romano Guardini

Kocham być Głuchym!
Dziękuję Ci, Tato, za ten gen :D

Offline Milcia

• Deaf
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Marzec 2010, 18:46:01 »
Tak jak aralka mówi - poczekamy do kwietnia, jak nie ma to d..a :D

Offline Ewik

• Deaf
  • moje oczy...
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Marzec 2010, 19:00:28 »
wlasnie, tez dostalam zasilek kwoty bez zmian i nie beda podwyzki, nie wiem kiedy.. a do co renty tez co pisaliscie kwote 526zl. ech.. nie ma co sie cieszyc, zawsze jest balagan...

Offline CoJak

• Deaf
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Marzec 2010, 19:11:05 »
hmmm, CoJak, czemu nie wykleiłeś tu linka, którego wysłałeś mi na PW?
sorry, ale tak nie może być, skoro tak napisałeś, to podawaj publicznie linki.

poza tym, CoJak, przeczytaj jeszcze raz: 1 listopada tak, ale 2009r. przeczytaj, kiedy ten artykuł się pojawił.

niepotrzebne posty pousuwać, by ludziom nie mieszać w głowie, by się nie pogubili.
Aralko, poczekamy - zobaczymy. Link zły wkleilem. Bo podobny byl do tego artykułu o który mi chodziło nie mogę go odnależć, dlatego pisałem z pamięci. W tym innym artykule pisało o 2010r. A teraz poczytaj co napisała jakaś słysząca niepełnosprawna forumowiczka o tym zasilku. Skopiowalem
Oszukana, 15 marca, 13:28
Niestety znów biedotę wycyckali jak było 153 zł tak jest!!! Zasiłek pielęgnacyjny nie był waloryzowany czy tam weryfikowany od 3 lat i jeszcze przez najbliższe 3 lat też nie będzie bo najbliższa weryfikacja ma być 1 listopada 2012, więc 6 lat bez żadnej podwyżki tego świadczenia, ci w [...]
Widać w niej gorycz i rozżalenie.

Johannn Wolfgang Goethe

Offline kiciolda

• Deaf
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Marzec 2010, 20:17:41 »
A teraz poczytaj co napisała jakaś słysząca niepełnosprawna forumowiczka o tym zasilku. Skopiowalem
Niestety znów biedotę wycyckali jak było 153 zł tak jest!!! Zasiłek pielęgnacyjny nie był waloryzowany czy tam weryfikowany od 3 lat i jeszcze przez najbliższe 3 lat też nie będzie bo najbliższa weryfikacja ma być 1 listopada 2012, więc 6 lat bez żadnej podwyżki tego świadczenia, ci w [...]

Przepraszam, ale to, że wypowiedziała na ten temat jakaś rozgoryczona niepełnosprawna to nie znaczy, że informacja jest pewna. Skąd ona ma źródło?
Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty (by marthinez)

Offline CoJak

• Deaf
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Marzec 2010, 21:19:39 »
A teraz poczytaj co napisała jakaś słysząca niepełnosprawna forumowiczka o tym zasilku. Skopiowalem

Przepraszam, ale to, że wypowiedziała na ten temat jakaś rozgoryczona niepełnosprawna to nie znaczy, że informacja jest pewna. Skąd ona ma źródło?
Kiciolda, ja nie piszę że się z oszukaną zgadzam, bo nie znam jej źrodła skąd ona to wie. Skopiowałem tylko dlatego aby pokazać co inni o tych zasiłkach myślą. W jakimś artykule czytałem że bylo niesprawiedliwe że dodatek pielęgnacyjny jest rewaloryzowany a pielęgnacyjny nie jest. Więc RPO zaprotestował, rząd zgodził się z RPO, ale zastrzegł że z uwagi na brak sum na waloryzacje mogą waloryzować od 1 listopada 2010r. Następnie w styczniu czy w lutym zaczęto trąbić że waloryzacja bedzie od 1 marca, i ja się w tym rozgardiuszu pogubiłem. Skoro mój znajomy dzis nie otrzymał zwaloryzowanego zasilku pieleg. to zobaczymy czy waloryzacja  jest z poślizgiem, jak twierdzi aralka czyli w kwietniu albo czy będzie  od 1 listopada.

Johannn Wolfgang Goethe

Offline morela

• Deaf
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Marzec 2010, 16:17:01 »
Zdaniem rzecznika praw obywatelskich nie ma podstaw, aby dodatek pielęgnacyjny był wyższy od zasiłku pielęgnacyjnego. Osoba, która ukończy 75 lat, może otrzymywać jedno z dwóch świadczeń o charakterze pielęgnacyjnym. Jest to wypłacany przez gminę zasiłek pielęgnacyjny (153 zł) lub dodatek pielęgnacyjny (173,10 zł), który jest wypłacany przez ZUS i doliczany do emerytury lub renty. W sprawie zróżnicowania wysokości tych dwóch świadczeń do resortu pracy wystąpił Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich. Jego zdaniem nie jest uzasadnione, aby zasiłek i dodatek, które są przeznaczone dla takiej samej grupy osób, która musi ponosić wyższe koszty pielęgnacji i opieki, miały różną wysokość. Zwraca też uwagę na różny sposób zwiększania wysokości tych świadczeń. Dodaje, że zasiłek, który jest jednym ze świadczeń rodzinnych, nie został podwyższony mimo przypadającej w tym roku weryfikacji kwot świadczeń. Natomiast dodatek pielęgnacyjny jest co roku waloryzowany.  Kopiowałam tresci

Offline Agnezza

• Deaf Observer
  • DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Marzec 2010, 18:08:34 »
Dzisiaj dostałam zasiłek pielęgnacyjny...

...
..
.

i nie ma podwyżki ...

...
..
.

Bez komentarza ...

Offline Milcia

• Deaf
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Marzec 2010, 18:26:25 »