Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Można kogoś poznać przez internet? - wydzielony wątek.  (Przeczytany 5889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlxenia

• Deaf
Można kogoś poznać przez internet? - wydzielony wątek.
« dnia: 10 Marzec 2010, 22:17:04 »
Mieszkam w Świerczynskiem :) Mam 26 lat, jestem gluchy. Urodzilem sie slaboslyszacy ale od wypadka stracilem słuch. Szukam kobiety, jestem kawaler  :lol:
Na imie mam Przemek

W Internecie nie poznaje się sympatii ;/ Najlepiej by to na żywo się poznawać...
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2010, 14:31:52 wysłana przez FasOlkaa »

Offline Milcia

• Deaf
Odp: Ludziska! Tutaj możecie się przedstawić! x:D
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2010, 13:20:16 »
W Internecie nie poznaje się sympatii ;/ Najlepiej by to na żywo się poznawać...

A czemu? Ja poznalam i jestem szczesliwa!

<do kasacji.>

Offline necia

• Oceaniczna
  • brak shut
  • Deaf
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2010, 13:50:02 »
Mxlenia, grubo się mylisz. Gdybyś wiedziała, ile par zostało małżeństwem dzięki ONSI lub deaf.pl...

Ja swojego Męża poznałam na ONSI :)

Offline Milcia

• Deaf
Odp: Można kogoś poznać przez internet? - wydzielony wątek.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2010, 14:38:53 »
mxlenia, przecież mamy już XXI wiek.
Zgadzam się z necia, bardzo dużo par poznanych przez internet są już małżeństwami bądź zaręczeni albo chodzą ze sobą :)

Offline sowkotek

• brak shut
  • Deaf
    • deafegnee
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2010, 15:47:19 »
ja tez swojego faceta poznalam przez internet i 6 lat nam stuknelo. Internet taka sama dobra droga do poznania kogos jak i inne typu biuro matrymonialne, swatka, imprezy itp. oczywiscie to tylko tzw droga pomocna. najwazniejsze jest spotkanie i chemia miedzy dwojgiem ludzi
taka jedna co sie tula po waskim korytarzu zycia i na oslep szuka wlasciwych drzwi
najczesciej trafiam na slepe drzwi za ktorymi jest szara posepna sciana..ale moze trafie na takie za ktorymi wciagnie mnie wszechogarniajaca zolcien szczescia..
malarstwo to ja-wystarczy tylko uwaznie czytac miedzy plamami i kreskami na mych obrazach..
silence inside me above all-looking at the endless sea at the end of island
http://www.sowkotek.blogspot.com/

Offline IceAngel

• Deaf
  • Per aspera ad astra...
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2010, 17:45:17 »
Ja też swojego poznałam przez internet, i to na takim portalu, gdzie w życiu bym się nie spodziewała, że znajdę :D Wychodziłam z założenia, że owszem, kolegów można przez internet poznać, ale nie faceta, a teraz co? :D Musiałam zmienić zdanie :mrgreen:

Także mxlenia- żadna z nas się z Tobą nie zgodzi :P Jak słusznie Milcia zauważyła- mamy XXI wiek, a co za tym idzie- zmieniły się standardy szukania drugiej połówki :P
Nitere cum studio, si vis aliquando nitere.

Offline FasOlkaa

• Mamuśka x:)
  • Deaf
    • Blog
  • Obserwowany
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2010, 17:47:14 »
Myślę, że jest lepiej poznawać przez internet - szybsza selekcja, i bezbolesne odrzucenie ewentualnych amantów, jak się nie spodoba jego sposób myślenia itp.
NIKT NIE MA PRAWA MI MóWIć, JAK MAM żYć, BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE!

Offline kiciolda

• Deaf
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2010, 17:58:09 »
Mojego męża znałam powierzchniowo ze świata wirtualnego, ale to w realu bardziej się do siebie zbliżyliśmy niż na Internecie :)

Ale nie mam nic przeciwko, żeby poznawać drugą połówkę drogą wirtualną  :D

mlxenia widać, że jesteś nie z tej epoki, bo jeszcze domagałaś w innym wątku, żeby mężczyźni zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności przyznawali paniom pierwszeństwo  8)
Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty (by marthinez)

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2010, 19:25:47 »
Mxlenia, grubo się mylisz. Gdybyś wiedziała, ile par zostało małżeństwem dzięki ONSI lub deaf.pl...

Ja swojego Męża poznałam na ONSI :)

A ja swego męża poznałam tutaj, na deaf.pl :D

Znam też wiele szczęśliwych par, które poznały się na portalu sympatia.pl (nie wiem czy jeszcze on istnieje).
Świat mody, fotografii, urody - tylko dla Głuchych:
http://www.DeafModa.com/

Offline mlxenia

• Deaf
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2010, 19:31:22 »
Ah tak? Opowiem Wam historię mojego kuzyna. Otóż poznał fajną laskę w Internecie, kontaktowali pół roku, wymieniali zdjęciami i w końcu kuzyn wpadł na pomysł i wyjechał do Niej zrobić jej niespodziankę. Wszedł do domu, zastał panią ładną blondynkę i kuzyn zdziwił się. Gdzie jest ta "laska"? Podał jej dane.. Pani blondynka odprowadziła Go do grubiutkiej niani..... Kuzyn był w szoku, a także niania była w ciężkim szoku i bardzo Go przepraszała za kłamstwa Internetowe....

Nie sądzę, by lepiej poznawać w Internecie kogoś. Dla mnie najlepiej na żywo.

Szacun.

Post został połączony: 11 Marzec 2010, 19:34:27
Znam też wiele szczęśliwych par, które poznały się na portalu sympatia.pl (nie wiem czy jeszcze on istnieje).

Ta www?? Miałam konto na takiej sympatii.pl i duuużo pedofili !!! Wysyłali mi okropne zdjęcia "tych koni".... ;/ Nie ufam znajomości w Internecie i kropka.

Może jestem z XIX epoki, ale szanujcie mnie, taka jestem i kropka.

Szacun
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2010, 19:34:27 wysłana przez mlxenia »

Offline Milcia

• Deaf
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2010, 19:50:24 »
Ah tak? Opowiem Wam historię mojego kuzyna. Otóż poznał fajną laskę w Internecie, kontaktowali pół roku, wymieniali zdjęciami i w końcu kuzyn wpadł na pomysł i wyjechał do Niej zrobić jej niespodziankę. Wszedł do domu, zastał panią ładną blondynkę i kuzyn zdziwił się. Gdzie jest ta "laska"? Podał jej dane.. Pani blondynka odprowadziła Go do grubiutkiej niani..... Kuzyn był w szoku, a także niania była w ciężkim szoku i bardzo Go przepraszała za kłamstwa Internetowe....

Nie sądzę, by lepiej poznawać w Internecie kogoś. Dla mnie najlepiej na żywo.

Szacun.

Jednak tez trzeba uwazać. Twoj kuzyn był po prostu naiwny. Ale to już co innego w swiecie słyszących a Głuchych. Sama widzę róznice. Poza tym poznawać można już na camfrog, oovoo, skype i nie tylko ;) (czyli kamerka).

Rozumiem, mxlenia, ale nie musisz już być przeciw temu tylko dlatego, że Twój kuzyn mial taka sytuacje. Ale z drugiej strony też popatrz na Nas ;)

Offline ajaa

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marzec 2010, 22:53:00 »
Ja poznałam kilka osób przez internet i potem spotkałam się z nimi na żywo. Czasem charakter takiej osoby jest trochę inny niż się wydaje przez internet, ale nikt mnie tak na grubo nie oszukał. Myślę, że można poznawać ludzi przez internet - jak najbardziej, ale jeśli to ma być bliższa znajomość to jak najszybciej trzeba się poznać na żywo. I to jest chyba tak samo u słyszących i nie słyszących. Niestety na takich portalach typowo matrymonialnych logują się różni ludzie, którzy mają nie do końca po kolei w głowie i myślą tylko jednym narządem... To chyba tez nie zależy od słyszenia?
No i ja mam nadzieję, ze poznam Was na żywo kiedyś:)

Przepraszam, chyba mi się trochę of top zrobił.

Offline jaskolka

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marzec 2010, 23:54:57 »

Mojego znalam z widzenia a pozniej zagadlismy sie wirtualnie, nastepnie za jakis czas spotykalismy sie i w koncu do tej pory jestesmy para :) swiat nieslyszacych jest maly i nie zawsze latwo jest osobiscie znalezc druga polowke (bez zadnego poprzedniego kontaktu wirtualnego).

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marzec 2010, 16:38:45 »

Ta www?? Miałam konto na takiej sympatii.pl i duuużo pedofili !!! Wysyłali mi okropne zdjęcia "tych koni".... ;/ Nie ufam znajomości w Internecie i kropka.

Nie należy wrzucać wszystkich użytkowników portalu sympatia.pl do jednego wora ;)
Najlepszy sposób na znalezienie miłości i uniknięcie rozczarowania to zalogowanie się na jakiś randkowy portal bez oczekiwania, że kogoś się pozna :P
Świat mody, fotografii, urody - tylko dla Głuchych:
http://www.DeafModa.com/

Offline Jagusia2.02

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Maj 2010, 07:56:51 »
Witajcie.Mojego Rysia poznałam grając "na kurniku". Jestem szczęśliwa, że mój syn namówił mnie to zarejestrowania i gry. To nieprawda, że tzw.real wszystko zmienia. W naszym przypadku tylko upewnił, że powinniśmy być razem. Pozdrawiam.

Offline nerenka

• :) :D
  • Deaf
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2010, 11:40:37 »
Będzie to, mój skromny krótki post...

Cieszę się, że inni mieli szczęście się poznać przez internet osoby, które w życiu realnym przypadły sobie do serca...z Całego serca życzę Im Szczęścia, Miłości, wierności

Zawsze należy też pamiętać, że również istnieje druga mroczna strona poznawania takich znajomości przez internet...na wszystko trzeba być przygotowanym...

Co, do portalów typu sympatia.pl i innych to one mnie nie interesują oraz  nie rejestruję się, ani nie pokazuję swoich zdjęć(teraz nie, wcześniej tak)..zraziło mnie u niektórych osób ich powierzchowność oraz pisanie niemiłych komentarzy pod profilami(choć nie wiedziałam, że można zablokować). Wtedy to były moje pierwsze zetknięcia się z  internetem. Od tego czasu nie zamieszczam profili w tego typu portalach.

Moje zdanie jest inne...to jest takie, że z dystansem podchodzę do znajomości wirtualnych w internecie (chodzi mi o szukanie miłości w internecie) można oczywiście poznać kolegów i koleżanki poprzez to rozwijać na podstawie ich znajomości swoje pasje i zainteresowania...

Proszę o nie osądzanie mnie. Zachowanie swoich uwag dla siebie!

W życiu realnym też można spotkać swoją drugą połówkę np: imprezy, wystawy itp...nawet na spacerze :D

Pozdrówka

« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2010, 12:09:18 wysłana przez nerenka »

Offline grino

• Moderator
  • Deaf
  • Byl sobie deaf :)
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Maj 2010, 15:36:51 »
"Można kogoś poznać przez internet? "

Zapytalbym inaczej" Czy mozna....................."

Tak mozna :D tylko zawsze pamietac trzeba, ze to nie panaceum czy ostatecznosc ;) Dzieki internetowi poznalem poznalem najwspanialsza osobe, moja Przyjaciolke :D
Deaf.pl to serwis społecznościowy dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie.
"Język migowy jest, w rękach jego mistrzów, językiem pięknym i pełnym ekspresji; to język, dla którego, ani natura, ani sztuka nie znalazły substytutu umożliwiającego głuchym kontakt między sobą.
Tak długo jak na naszej planecie będzie choć dwoje niesłyszących, którzy będą się porozumiewać, język migowy będzie istniał."
J. Schuyler Long