Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Program do robienia i edycji napisów pod Windows 7 i/lub linux  (Przeczytany 9203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ajaa

• Moderator
  • Deaf
Pomóżcie!
Znacie jakiś darmowy program do robienia i edycji napisów do filmów, który będzie działać pod Windows 7 ewentualnie pod linuxem?
Mój kochany subedit player niestety chodzi tylko pod Windows XP i starszymi. A mój laptop z XP - chyba dokonał żywota :(

Offline pelnamoc

• Deaf
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2011, 15:25:59 wysłana przez pelnamoc »

Offline grino

• Moderator
  • Deaf
  • Byl sobie deaf :)
Odp: Program do robienia i edycji napisów pod Windows 7 i/lub linux
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2011, 19:58:37 »
Pomóżcie!
Znacie jakiś darmowy program do robienia i edycji napisów do filmów, który będzie działać pod Windows 7 ewentualnie pod linuxem?
Mój kochany subedit player niestety chodzi tylko pod Windows XP i starszymi. A mój laptop z XP - chyba dokonał żywota :(

Ajaa, zerknij i przeczytaj to http://www.porady.org/jak-uruchomic-starsze-programy-w-windows-7/

powodzenia :)
Deaf.pl to serwis społecznościowy dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie.
"Język migowy jest, w rękach jego mistrzów, językiem pięknym i pełnym ekspresji; to język, dla którego, ani natura, ani sztuka nie znalazły substytutu umożliwiającego głuchym kontakt między sobą.
Tak długo jak na naszej planecie będzie choć dwoje niesłyszących, którzy będą się porozumiewać, język migowy będzie istniał."
J. Schuyler Long

Offline volkmen

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2011, 20:39:12 »
to zalezy jakiego linuxa używasz? ubuntu, mandriva czy cos innego

w kazdym linuxie jest taka aplikacja jak winexe sluzy do odpalania programow przeznaczonych na windows mi np tak dziala napiprojekt a nie wiem czy podziala subedit

a subedit nie działa ci na windows 7?? dziwne przy odpalaniu trzeba zaznaczyć opcję uruchom zgodnie z wersją XP lub 2000 u mnie działa normalnie bez tego

pisz czy coś poradziłaś
mani wiysz. lepi spisz

Offline ajaa

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2011, 17:38:54 »
No to już wiem tyle, że jest subedit pod Windows 7, ale żeby działał poprawnie trzeba odinstalować windows media player. Czego nie zrobię, bo to nie mój komp :(

Offline mawhy

• Główny Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2011, 22:25:13 »
Może też mieć znaczenie wersja Windows 7 na którym to ma być zainstalowane. Zauważyłem że to jest wersja Subedita jest pod Windows 32 bitowy a nie pod 64 bitowy a ponieważ kodeki działają na zasadze tak jak działają sterowniki sprzętu to zauważyłem to że musiałbym szukać kodeków skompilowanych pod wersję 64 bitową

W tej sytuacji może jednak mi pod Windows 7 zadział SubCreator 1.2.0.117 http://www.softpedia.com/progDownload/SubCreator-Download-14629.html a także Subtitle Workshop 4 BETA 4 http://www.urusoft.net/downloads.php?lang=1

Offline ajaa

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2011, 15:09:26 »
Trochę się u mnie pozmieniało, trochę się dowiedziałam, ale wciąż problem mam nierozwiązany. Oto nowe dane:

1. Mam Windows 7 Home Premium 64 bit.
2. Zainstalowałam kodeki K-Lite_Codec_Pack_750_full
3. Mam zainstalowany Sub-edit, który się otwiera i otwiera film, ale słychać tylko dźwięk. Nie ma obrazu. Tak jakby nie miał odpowiedniego kodeka (?).
4. Zainstalowałam programik Best Player i w nim nie mam problemu z odtwarzaniem filmu - więc chyba jednak kodeki potrzebne mam. (?)
5.Zgodnie z instrukcją zawartą w necie próbowałam włączać i wyłączać funkcjonowanie media player, co nie przyniosło, żadnego efektu.
6. Inne darmowe programy do robienia napisów:
-Subcreator - ma tylko opcję czasową, nie ma możliwości robienia napisów klatkowych i wielu innych opcji dostępnych w subedit.
- Subtitle workshop. Otwiera mi się w nim film ale przy nie których filmach po chwili wyświetlania pojawia jakiś błąd i program się wykrzacza. A po za tym ten program jest dla mnie bardzo nieporęczny i nie umiem z nim dojść do porozumienia (znaczy robić w nim napisy).

Ma ktoś może pomysł, co jeszcze mogę zrobić, żeby subedit zadziałał? Albo co mogę zrobić jeszcze innego, żebym mogła robić napisy??

Offline volkmen

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień 2011, 22:59:05 »
Trochę się u mnie pozmieniało, trochę się dowiedziałam, ale wciąż problem mam nierozwiązany. Oto nowe dane:

1. Mam Windows 7 Home Premium 64 bit.
2. Zainstalowałam kodeki K-Lite_Codec_Pack_750_full
3. Mam zainstalowany Sub-edit, który się otwiera i otwiera film, ale słychać tylko dźwięk. Nie ma obrazu. Tak jakby nie miał odpowiedniego kodeka (?).
4. Zainstalowałam programik Best Player i w nim nie mam problemu z odtwarzaniem filmu - więc chyba jednak kodeki potrzebne mam. (?)
5.Zgodnie z instrukcją zawartą w necie próbowałam włączać i wyłączać funkcjonowanie media player, co nie przyniosło, żadnego efektu.
6. Inne darmowe programy do robienia napisów:
-Subcreator - ma tylko opcję czasową, nie ma możliwości robienia napisów klatkowych i wielu innych opcji dostępnych w subedit.
- Subtitle workshop. Otwiera mi się w nim film ale przy nie których filmach po chwili wyświetlania pojawia jakiś błąd i program się wykrzacza. A po za tym ten program jest dla mnie bardzo nieporęczny i nie umiem z nim dojść do porozumienia (znaczy robić w nim napisy).

Ma ktoś może pomysł, co jeszcze mogę zrobić, żeby subedit zadziałał? Albo co mogę zrobić jeszcze innego, żebym mogła robić napisy??

hmmm po 64 bitowy tez mi idzie ten sub edit, wyslij mi na pw adres to ci wysle

podejrzewam ze masz nie zly bajzel na tym koputerze to znaczy ze cos instalowalas potem odinstalowalas i tak w kolko i tyle

best player ma swoje kodeki dlatego dziala zaleznosci od wersji

z a byc moze masz problemy z sterownikami z karty graficznej ktore zle wspolpracuja z subedit i kodekami pod nimi podpietymi

musisz zainstalowac kodekipod system 64 bitowy ;p

a to nie chcesz programu na linuxa?

a to sproboj jeszcze tak

wejdz  we właściwości subedit player na  zakładkę zgodność
uruchom ten program w trybie zgodności z Windows vista serwis pack2 .
po 7 żeby otworzy filmik trzeba uruchomić jako administrator.

napisz co zdzialas :P
mani wiysz. lepi spisz

Offline mawhy

• Główny Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Sierpień 2011, 01:22:55 »
Volk mnie też nie chce działać pod wersją Windows 7  64-bitową a w programie Subedit jakoś nie potrafię znaleźć ustawień żeby zmieniać ustawienia do kodeków 64-bitowych.

Pozostało mi chyba uruchamianie. w trybie XPMode.