Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Interpretacja wyników badań słuchu  (Przeczytany 1629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justyna86

• Nowy
  • *
Interpretacja wyników badań słuchu
« dnia: 13 Luty 2013, 13:22:49 »
Witam serdecznie, mój synek miał wczoraj badanie słuchu nic z niego nie rozumiem chciałabym się poradzić może ktoś bezie wiedział jak zinterpretować badanie

Lewe ucho:
ECV: 0,65 ml
MEP: -125 daP
SC: 0,95 ml
Gard: 0,37
TW: 130daP
Speed: 400 dp/S
Dir: Neg

Prawe ucho:

ECV: 0,73 ml
MEP: -55 daP
SC: 0,69 ml
Gard: 0,35
TW: 135daP
Speed: 400 dp/S
Dir: Neg

Offline Protetyk

• Moderator
  • Deaf
  • Hodie mihi cras tibi - Dziś mi , jutro tobie
Odp: Interpretacja wyników badań słuchu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2013, 18:43:53 »
No wygląda ok , jedynie w uchu lewym jeżeli masz badanie przed sobą to stożek krzywej przsunięty jest w lewo co może świadczyć o przytkanej trąbce słuchowej bądź o tym że dziecko ma trzeci migdałek. Tak wogóle najlepiej by było jakbyś wrzuciła skan badania .

,,...Każda, nawet najdoskonalsza proteza będzie zawsze niedoskonałym naśladownictwem natury..." J. Tonndorf
,,W życia wędrówce, na połowie czasu,. Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,. W głębi ciemnego znalazłem się lasu" - Dante , Boska Komedia
Dlaczego idziesz w dale nieznane,gdzie nie znasz mijających dni? Bo wszystko ważne w życiu przegrałem, nie chcę od życia zupełnie nic"

Offline Justyna86

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2013, 17:48:23 »

Offline Protetyk

• Moderator
  • Deaf
  • Hodie mihi cras tibi - Dziś mi , jutro tobie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2013, 18:06:01 »
Tak jak mówiłem w lewym uchu przytkana trąbka słuchowa . Zapewne katar , coś tam zalega albo przysłania migdałek światło trąbki dlatego ta parabola ucieka w lewą strone . W uchu prawym w normie
,,...Każda, nawet najdoskonalsza proteza będzie zawsze niedoskonałym naśladownictwem natury..." J. Tonndorf
,,W życia wędrówce, na połowie czasu,. Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,. W głębi ciemnego znalazłem się lasu" - Dante , Boska Komedia
Dlaczego idziesz w dale nieznane,gdzie nie znasz mijających dni? Bo wszystko ważne w życiu przegrałem, nie chcę od życia zupełnie nic"