Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Kwiaty... i jej charakter  (Przeczytany 13010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bones

• Nieaktywna Motylka
  • Deaf
  • Wolny człowiek bez wiary
Kwiaty... i jej charakter
« dnia: 17 Grudzień 2005, 23:55:50 »
od dziecka kochałam kwiaty. lubie pachnace kwiaty.
- RÓŻA- czerwone - symbol miłości, różowe - symbol zaufania, białę -symbol niewinności, żółte - symbol przyjażni i czułości, pomarańczowe - symbol ciepły i wesołości.
- TULIPAN- kwitnie tylko raz, charakteryzuje sie przedkwinięcie przed nowości i tylko raz. kazdy ma inne podglądy do tulipana.
- DALIA-kwiaty pogrzebu, wielka dama , lubi byc piękna i w centrum uwagi, niestety to kwiaty pychości i dumna.
- FIOLEK- zawsze ma bzika na jednym punkcie. wesoły i przyjemny kwiatek wśród tajemniczy miejsca.
- GOŹDŻIKA- czerwone - zdrady , różowe- smutności, żółte - choroba, białe- winny i nadaje sie do przeprosiny w najgorszej przypadki
- LILIA- kwiaty tajemniczości, dumne,wybaczalna,
-ŻONKLA- przebudzenie , od nowa, coś nowego
- PRZEDWIOŚNIA- nowa droga życia , nowe dzień , nowe rok , nowości.
-ASTRA- jesienna pora. kwiaty przetrwań , pokona trudu. Dzielny i wojownik. twardo trzyma.
-CHRYZANTEM- kwiaty wspominień, ostatniej pożegnań, bliski zmarły, dobry przyjaciel dla zapomnianych
-ORCHIDEA- piękności i niebezpieczna, Kwiaty zdrady , kłótni , awantura, zazdrości. toksyczna dla kochających.
Są różnie kwiaty , póżniej dołącze do listy. tego pisałam o kwiaty to co widze i co czuję. i co myśle o charakteryczne kwiaty. kazdy inaczej widzi i i co czuje. kazdy ma swoje ulubione. pozdro :D
Umieranie za sławę, ambicja , żądza władzy i autorytetu są jak rany, które się powiększają , jak postępująca choroba, która stopniowo niszczy osobowośc.Trzeba więc w samym sobie zbudowac równowagę życia. Dla siebie. Wszystko inne jest kruche, niepewne, ulotne. Sława i ambicja są jak wrzody. Są chorobami człowieka. Otchłaniami , w których się pogrąża.- Martin Gray

Offline Johnny

• Deaf
  • "Nie idż w zyciu zbyt powoli bo dogoni Cię bieda."
Odp: Kwiaty... i jej charakter
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2005, 01:29:42 »
nie  znam rodzaju kwiatow i symboli,ale znam  tylko róze  czyli to symbol miłosci i zaufania  i oddanie symaptii. :D

kuciech

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2006, 14:45:39 »
 jednak większość moich koleżanek uważa żółtą różę za symbol zdrady

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2006, 18:09:16 »
Hehhe... Co do kwiatów - uwielbiam kaktusy :D (jeśli kaktusa można nazwać kwiatem  :lol:)
Na walentynki wolałabym dostać od faceta właśnie kaktusa, bo nie zwiędnie jak róża tylko będzie stał długo w doniczce i przypominał mi o uroczym wielbicielu ;)
Niestety jeszcze żaden facet nie okazał się tak oryginalny i nigdy nie podarował mi kaktusa   :lol: A w takim mogłabym się zakochać :P
Świat mody, fotografii, urody - tylko dla Głuchych:
http://www.DeafModa.com/

Offline dianda

• Deaf
  • Życie na tym świecie wymaga odwagi
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2006, 18:55:21 »
kuciech...pamiętaj!

14 lutego kaktusa kup! ;)

kuciech

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2006, 19:41:36 »
Już sie zaczyna,nic tylko kup i kup :D

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2006, 21:21:40 »
Dianda,ale masz bystre oko ;)

Offline dianda

• Deaf
  • Życie na tym świecie wymaga odwagi
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2006, 22:19:34 »
eeee... kuciech, no bo z babami to tak jest :). I jak mi Szokowa powie ze 14 nie dostała kaktusika (nota bene od Ciebie) to osobiście się policzymy  :lol: 8)

Szokowa to nie celne oko... to "coś" widać ślepiem... nawet gołym  :lol: ... :P Zauważyłaś ze kiedy coś napisał kuciech to jest zaraz pod tą wypowiedzią Twoja odpowiedź, a może byłaś tak zamroczona radością ze jego nick się pojawił iż nie widziałas :P ??
A kuciech niech się nie uśmiecha :P, on stosuje tą samą taktykę :P
Aż się prosi między wami o randkę

Ps. zA to że nie o kwiatach (ale kwieciście :P ) modera przepraszam ;)

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2006, 00:06:09 »
Hehhehe, Dianduś kochanie moje! Widzę, że usiłujesz bawić się w swatkę  :lol:
Ciekawe jaki to przyniesie efekt? he he :lol:
Ale kaktus to prędzej mi wyrośnie na głowie niż gdy dostanę go od jakiegoś mena ;)

A powracając do kwiecistego wątku - pewna znajoma Cyganka powiedziała mi, że orchidea i lilia ofiarowane na pierwszej randce źle wróżą ;)
Można w to wierzyć, albo nie ;)

Offline Darwaw

• Deaf
    • www.wawreniuk.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2006, 01:30:39 »

A powracając do kwiecistego wątku - pewna znajoma Cyganka powiedziała mi, że orchidea i lilia ofiarowane na pierwszej randce źle wróżą ;)
Można w to wierzyć, albo nie ;)

A róże na 1 randce? :P

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń 2006, 11:08:15 »
Róże? Zależy jakiego są koloru  :lol:

Offline Darwaw

• Deaf
    • www.wawreniuk.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Styczeń 2006, 13:34:39 »
Jakieś zbliżone kolorem do czerwonego, ale nie czerwone bo czerwony moim zdaniem deklaracja poważniejszych uczuć, a na 1 randce przecież nie wiadomo czy będzie dalszy ciąg znajomości...

Offline Bones

• Nieaktywna Motylka
  • Deaf
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Styczeń 2006, 17:42:49 »
darwaw jesli nie jesteś pewny do kobiety na pierwszej radki to kup pomarańczowej róża jest ona symbolem wesołością , to dobrze rokuje sie na przyszłością , Sokrotka - to przyjażnic na dobre i złe, oraz walczo swojej. powodzenia na pierwszej randki.
pozdro
Umieranie za sławę, ambicja , żądza władzy i autorytetu są jak rany, które się powiększają , jak postępująca choroba, która stopniowo niszczy osobowośc.Trzeba więc w samym sobie zbudowac równowagę życia. Dla siebie. Wszystko inne jest kruche, niepewne, ulotne. Sława i ambicja są jak wrzody. Są chorobami człowieka. Otchłaniami , w których się pogrąża.- Martin Gray

kuciech

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2006, 00:37:32 »
Pomarańczowa róża radzisz molly? ok
A jesli będzie pomarańczowa i czerwona w tym samym dniu to jaka bedzie symbolika?

Offline Szczęśliwa_Julcia

• Deaf
  • Beatus, qui prodest, quibus potest
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2006, 10:51:52 »
Ze jestes niezdecydowany kuciech ;)

a szokowa co do kaktusa to popieram!!! sama nigdy nie dostałam kaktusa od faceta tylko same róże  :lol: przeważnie czerwone ;) (jeśli róza to czerwona - jeśli miłość to szalona ;) ) suszyłam je na pamiątkę ale potem już mi się nudziły i wywalałam  :P  a kaktusik który dostałam od przyjaciółki cudnie mi rośnie - az musiałam go podzielić i mam dwie doniczki - teraz ten większy nie dotykam bo sie boooje - takie ma kolce  :lol:
od tego kwiatka zresztą sie zaczeła moja kolekcja kaktusów - mam teraz cały parapet "kolczasty" :lol:
a swoją drogą babcia mi opowiadała ze moja ciocia hodowała kaktusy i ktoś jej powiedział ze bedzie stara panna przez to i wywaliła cała kolekcje :/ ale chyba czasy sie zmieniają bo ja i Ania sie nie przejmujemy tylko mamy piękne kwiatki - wywalac je z powodu jakiego przesadu? nigdy w zyciu :P!
"Głusi mogą wszystko - oni tylko nie słyszą" J.King

Offline Bones

• Nieaktywna Motylka
  • Deaf
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2006, 17:33:53 »
przykro mi julcia twoja babcia i ciocia mają rację. KAKTUS - to symbol egoizm, samoluba. u nas w rodzinie nie mamy ani jednego kaktusa wszyscy są zakochani i żyją z panterem. ja dobrze wiem od starej kobiety na wsi, ona wtedy mówiła takie mądre przysłowie
,, stara panna z wiekiem będzie kąsliwa jak ten wytrzymały kaktus"" - to oznacza cze niczego nie zmieni jak nie bedzie zmieniła swoje życie i nie rozumie faceta z zamiarem. bedzie myślała o swojej wygodności jak ten kaktuś z kolcami.
 a co do róży która zwiędnieje i zniszczone - to oznacza ze miłości nigdy nie bedzietaka sama ani nudna i zawsze bedzie coś nowego i jeszcze gorąca miłości.
 kuciech pomarańczowe i róża to oznacza ze pragniesz szaleństwo i wesołe miłości od tej kobiety.
pozdrawiam.

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2006, 17:58:24 »
Symbolizm kwiatowy traktuję z przymrużeniem oka ;)
Zdecydowanie wolę kaktusy  :lol: Bez względu co one symbolizują ;)

Offline Bones

• Nieaktywna Motylka
  • Deaf
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Styczeń 2006, 18:14:40 »
Bądz odważna szokowa. to twoje życie i twoja dezycja. I nie przejmuj sie z wszystkiego. Trzymaj sie dobrze , jak dostaniesz kaktus od pana K to daj nam znac.
trzymaj sie dobrze :lol:

Offline magat

• Deaf
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Styczeń 2006, 20:49:22 »
S??UCHAJCIE  KAKTUSY NIE NALEZA DO KWIATOW  :shock:, TO SUKULENT A PO ZATYM PRZYNOSZA PECHA WE WSZYSTKIM :wink: :wink: :wink: G??OWNIE ZYCIA PRYWATNEGO :lol:
WYSTARCZY JAK SIE DOSTAJE SIE W PREZENCIE TO JUZ OKALECZAMY
...Nie oceniaj mnie
Ani dobrze ani źle
Po prostu bądź, po prostu bądź i patrz...

Offline Luszka

• DeafMute
  • Deaf
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Styczeń 2006, 22:08:49 »
Magat, te cudne różyczki niby symbolizują miłość...
Dostałam w życiu tyle róż, że więcej ich już nie chcę dostać. Mnie jakoś szczęścia one nie przyniosły :P
Same rozczarowania hehehe  :lol:
Wolę sukulenty  :lol: Czyli kaktusy,bez względu na to co symbolizują :P