Forum - nasz język migowy to PJM

Autor Wątek: Kursy czytania z ruchu ust i języka migowego  (Przeczytany 6994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

angelica187

• Gość
Kursy czytania z ruchu ust i języka migowego
« dnia: 31 Lipiec 2007, 12:48:01 »
hej. znalazłam to forum kiedy szukałam informacji na temat kursów czytania z ruchu ust. Niestety nie udało mi się znaleść nic konkretnego. Dlatego pomyślałam że ktoś z was zna takie miejsca. Jak dla mnie to najlepiej w Warszawie albo gdzieś w okolicy Piaseczna lub Grójca. Ja może nie mam uszkodzonego słuchu ale cierpię na szumy uszne... są one dla mnie dość uciążliwe bo coraz gorzej rozumiem to co do mnie mówią. Wiem że nie mogę się porównywać z osobami które mają uszkodzony słuch, ale studiuję psychologię i tym trudniej mi jest bo jak mam słuchać o problemach innych nie rozumiejąc tego co mówią?? ;-(

Dlatego proszę o pomoc. Czy wiecie gdzie takie kursy się odbywają? Podajcie tez nr telefonu i adres jeśli to możliwe.

Z góry dziękuję=)

Offline grino

• Moderator
  • Deaf
  • Byl sobie deaf :)
Odp: Kursy czytania z ruchu ust i języka migowego
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2007, 12:55:49 »
Oficjalnie nie ma takiego kursu przynajmniej o takim nie slyszalem :D a jesli chodzi o szumy to proponuje to http://www.ifps.org.pl oraz kontakt telefoniczny dla pacjentow

022 835 13 77, 022 864 08 86, 022 864 08 87
sekretariat tel/fax: 022 835 52 14, 022 835 66 70
e-mail: rejestracja.warszawa@ifps.org.pl

lub

022 356 03 01, 022 356 03 03
sekretariat tel.:022 356 03 66, fax: 022 356 03 67
e-mail: rejestracja.kajetany@ifps.org.pl

pozdr grino

Deaf.pl to serwis społecznościowy dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie.
"Język migowy jest, w rękach jego mistrzów, językiem pięknym i pełnym ekspresji; to język, dla którego, ani natura, ani sztuka nie znalazły substytutu umożliwiającego głuchym kontakt między sobą.
Tak długo jak na naszej planecie będzie choć dwoje niesłyszących, którzy będą się porozumiewać, język migowy będzie istniał."
J. Schuyler Long

Offline Marhia

• Deaf
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2007, 13:01:35 »
Najlepiej ćwicz przed lustrem głoski patrząc na swoje usta i rozmawiaj z koleżnką z rodziną patrząc na ich usta. Po jakimś czasie będziesz mogła czytać z ruchu warg. Poprostu obserwuj ludzi którzy mówią i próbuj czytać co oni mówią. Bo ja też tak jak grino nie słyszałam o czymś takim.
Albo zgłoś się do logopedy żeby Ci w tym pomógł.

Offline Tygrysica

• Deaf
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2007, 13:12:27 »
Zupelnie zgadzam sie z Marhia,co Tobie zaproponowala.Pozatym mam wade wymowy i czasem moi znajomi rozumieja i czasami odczytuja z moich ust :)

Polecam Ci zwiedzenia u logopedy, ale tam Ci pomagaja przy cwiczeniu odczytywania z ust.
A co do kursa odczytywania z ust nigdy nie slyszalam!
Pozdrawiam!

Offline Marhia

• Deaf
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2007, 13:31:42 »
Będę miała zajęcia z logoedii teraz na 2 roku albo na 3, ale są takiego typu kursy. Napewno gdzieś w warszawie będzie

angelica187

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2007, 00:15:33 »
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu?? Dzieki ale juz jestem ich pacjentka od 3 lat... Ostatnio robili mi takie badania co niby stwierdzaja procent zrozumienia tego co ktos do mnie mowi... badania wyszly mi tak na pograniczu i pani dr powiedziala ze jak przy nastepnej wizycie bedzie gorzej to cos trzeba bedzie pomyslec i czyt z ruchu ust czy cos. ale jak ja zapytalam gdzie JUZ moge zaczac sie tego uczyc to stwierdzila ze ona nie zna konkretnego miejsca. dala mi niby jakis nr pod ktory zadzwonilam ale tam pow ze takich kursow nie robia ze tylko sale wynajmuja. tak z 5 telefonow wykonalam po takich lancuszku az ktos w koncu nie odbieral...

czy naprawde nie ma takich miejsc?? przeciez sa specjalne szkoly na gluchoniemych i tym podobne wiec czemu nie istnieje miejce gdzie takie kursy by sie odbywaly?? przeciez nie sa one potrzebne tylko osobom z wada sluchu. takie umiejetnosci czesto musza posiadac negocjatorzy w policji, psycholodzy i in. wiec gdzie oni sie tego ucza??

wielkie dzieki za podsuniecie pomyslu z logopeda. sprubuje napewno! i ten z lustrem tez wprubuje;-)

jednak jesli ktos ma jakies info na temat takich kursow, nie tylko w okolicy stolicy to piszcie!! napewno ktos z tej informacji skorzysta ;-)

Offline volkmen

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2007, 17:36:25 »
ja tez szukalem miejsca gdzie sie tego nauczyc niestety nie ma takiego oficjalnie kursu

ale zeby sie nauczyc to trzeba przebywac z osobami co porozumiewajom sie ta metoda i jak bedzie was sporo to sei nauczysz to jest tak samo z jezykiem angielski sie uczylem 5 lat w sszkole i nic
a jak pojechalem zagranice to w ciagu 3 tyg juz umialem fajnie gadac fakt faktem ze cos tam mialem ale to nie to samo

proponuje zadzwoinic do szkoly gdzie sie ucza gluche dzieci kolo mnie jest w raciborzu a tam waszych regionach tez wiec trzeba popytac i sie dogadac i watpie zeby nie pomogli
mani wiysz. lepi spisz

Offline coffe

• Deaf
  • its my life
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2007, 18:44:06 »
EEh

Angelica piszesz-głuchoniemych :o. Ja nie słyszałam zeby były szkoły specjalne głuchoniemych.
 Studiujesz psychologie, powinnas wiedziec ze istnieją pojecia "Głuchy".

Offline volkmen

• Moderator
  • Deaf
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad 2007, 16:06:06 »
jesli chodzi o kurs jezyka mogowego to w swoim osrodku pzg znajdziesz najwiecej konkretow itp.

a co do czytania ust to tylo trening przed lustrem w kazdym gabinecie logopedzycznym sa  lustra aby czlowiek rozwinol ta metode rozniez heh
mani wiysz. lepi spisz