Tkaniny obiciowe – prosty sposób na szybką metamorfozę wnętrza

Wystrój pomieszczeń powinien odpowiadać naszemu gustowi, a jednocześnie wpisywać się w obowiązujące trendy. Dzięki wysokiej jakości, zróżnicowanym tkaninom obiciowym samodzielnie odmienisz wygląd pomieszczenia.

Tkaniny obiciowe – szeroki wybór modnych materiałów

Wysokiej jakości tkaniny obiciowe są produktami o gramaturze, odpowiednio dopasowanej do specyfiki produktu. Dzięki właściwej korelacji grubości tkaniny obiciowej i jej rodzaju można uzyskać wyjątkowo trwały efekt oraz przyjemną w dotyku strukturę. Nowoczesne tkaniny obiciowe dostępne są w wielu rodzajach oraz kolorach, wpisujących się w obowiązujące trendy. Poza delikatnymi pastelami znajdziesz wśród nich barwy intensywne oraz klasyczne, ponadczasowe odcienie, pasujące do każdego wnętrza. Tkaniny obiciowe warto dopasować do stylu aranżacji. Wśród najpopularniejszych rodzajów tkanin należy wymienić tkaninę velvetową o niezwykłej miękkości i odporności na ścieranie, skórę ekologiczną, będącą doskonałą alternatywą dla produktu naturalnego oraz mikrofibrę, które poza miękką w dotyku strukturą cechuje się funkcjonalnością oraz łatwym czyszczeniem.

Tkaniny obiciowe o niezwykle praktycznych właściwościach

Jedną z najpraktyczniejszych i często stosowanych we wnętrzach tkaniną o przyjemnej w dotyku strukturze i wyglądzie pluszu jest tkanina Monolith. Ten rodzaj velvetu wyróżnia się niezwykłą miękkością oraz gładkością struktury oraz właściwościami hydrofobowymi. Warstwa ochronna, będąca powłoką tej tkaniny zapewnia ochronę przed wchłanialnością wilgoci do momentu mechanicznego usunięcia jej z powierzchni tkaniny. Dzięki tej niezwykle praktycznej funkcji oraz trwałości i miękkości Monolith jest często wybierany jako pokrycie mebli dziecięcych, krzeseł, foteli i przedmiotów dekoracyjnych, jak poszewki na poduszki dekoracyjne.

Nowocześnie prezentujące się tkaniny obiciowe

Estetyka wystroju wnętrza zależna jest od detali, dlatego jakość i kolorystyka tkanin obiciowych pozwala odmienić pomieszczenie w szybki sposób. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie wnętrza doskonałym sposobem na jego szybką metamorfozę będzie wymiana pokryć mebli na ekoskórę. Ten odporny na ścieranie, wnikanie zabrudzeń oraz uszkodzenia materiał jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości, a w pomieszczeniach tworzy minimalistyczny, wyjątkowy efekt wizualny. Funkcjonalna ekoskóra dostępna jest w szerokiej palecie barw, zapewniającej idealne dopasowanie do stylu aranżacji wnętrza.

Tkaniny obiciowe, przyjemne w dotyku i łatwe do wyczyszczenia

Jedną z istotnych funkcji tkanin obiciowych jest zapewnienie we wnętrzach efektu przytulności. W tym względzie doskonale sprawdza się tkanina welur, dostępna w wielu odcieniach, gramaturach oraz strukturach. Niezwykle funkcjonalna, odporna na uszkodzenie, przetarcie oraz łatwa do utrzymania czystości świetnie sprawdza się w roli tkaniny obiciowej kompletów wypoczynkowych praz legowisk i drapaków dla zwierząt. Wysokiej klasy, stylowy welur pięknie odbija światło w zależności od stylu użytkowania. W pomieszczeniu prezentuje się niezwykle efektownie o każdej porze roku. Dzięki ogromnemu wyborowi kolorów możesz wraz z nim nadać pomieszczeniu określonego charakteru oraz wzmocnić efekt wizualny swojej koncepcji.