Co warto wiedzieć o popularnych, polskich muzykach? feat. Sanah, Doda i Taco Hemingway

Gdy myślimy o polskiej scenie muzycznej, w głowie pojawia się sporo twórców, którzy mają na swoim koncie duże osiągnięcia muzyczne.

Poniżej przytoczonych zostanie jednak kilku artystów, który są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych.

Sanah – muzyczne odkrycie ostatnich lat

Młoda piosenkarka zyskała miliony fanów, nie tylko wśród polskich odbiorców. Jej ostatni album nazwany Uczta, to seria przebojów wykonanych w duetach z takimi artystami jak między innymi Dawid Podsiadło, Artur Rojek czy Igor Herbut. Piosenki artystki można bardzo często usłyszeć w popularnych stacjach radiowych, a liczba wyświetleń na YouTube sugeruje, że twórczość Sanah pokochało wielu fanów.

Artystkę cechuje niecodzienny styl. Na uwagę zasługują jej kreacje sceniczne oraz same teksty piosenek, które łączą w sobie potoczne wyrazy z dawnymi słowami, które powoli odchodziły w zapomnienie. Artystka sprawia wrażenie bardzo autentycznej i ciepłej osoby, co być może było jednym z czynników, który wpłynął na zwiększenie jej popularności.

Doda – powrót w wielkim stylu 

Doda jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w Polsce, tworzących głównie muzykę pop. Choć na scenie jest już od wielu lat, to nadal zaskakuje fanów swoją twórczością.

Jej ostatnie utwory, takie jak Fake Love, czy Melodia Ta pokazują artystkę w nieco innym świetle niż poprzednie kreacje muzyczne. Piosenki opowiadające o miłości, również tej trudnej, są taneczne i lekkie w odbiorze.

Taco Hemingway – gwiazda polskiego rapu

Ostatni artysta, o którym wspomnę to Taco Hemingway. Muzyka, którą tworzy różni się od powyżej opisanych przykładów, bowiem jest to rap. Artysta nie tylko występuje na scenie, ale również sam pisze teksty. Jego teksty często skłaniają do refleksji, a warstwa muzyczna utworów zdecydowanie zasługuje na uznanie.

W portalu https://muzykaonline.pl/ znajdziesz jeszcze więcej artykułów o muzykach, ale też o instrumentach, sprzęcie oraz o streamingach muzycznych.

Podsumowanie – Polscy artyści muzyczni

Opisani artyści nie są oczywiście jedynymi, którzy zasługują na miano popularnych w Polsce, bowiem mamy w kraju wiele świetnych twórców, którymi możemy pochwalić się również za granicą.